جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
روشهای-از-بین-بردن-خط-و-خش-اجاق-گاز-دست-به-آچار

روشهای از بین بردن خط و خراش از روی اجاق گاز

تمیز کردن و نگهداری اجاق گاز یکی از نکات ضروری در خانه داری میباشد. خراش افتادن روی وسائل و تجهیزات آشپزخانه یکی از مشکلاتی است که خانم های خانه دار اغلب با آن رو به رو هستند. ایجاد این خراش ها می تواند دلایل مختلفی مثل کشیدن شدن ظروف پخت و پز هنگام آشپزی داشته باشد. در مقاله ما قصد داریم چند روش از بین بردن خط و خراش از سطح اجاق گاز را برای شما توضیح دهیم.

روش اول : استفاده از مخلوط جوش شیرین و آب

قبل از شروع به حذف خط و خراش های روی صفحه ابتدا مطمئن شوید تا اجاق گاز شما به اندازه کافی سرد باشد تا از آسیب رسیدن به دستان شما جلوگیری شود. حال جوش شیرین را با آب ولرم مخلوط کرده تا شکلی خمیری به خود بگیرد. مخلوط را به هم زده تا مطمئن شوید در مخلوط توده ای از جوش شیرین باقی نمانده است، زیرا همین توده ها خود  می توانند باعث ایجاد خراش روی سطح گاز شوند؛ سپس به وسیله یک پارچه نرم، مخلوط آب و جوش شیرین را روی سطح گاز پخش کرده و از حرکت دورانی برای پوشش هرچه بیشتر مخلوط مورد نظر استفاده کنید. در آخر به وسیله یک پارچه نرم تمیز اضافه مخلوط را از روی گاز برداشته و آن را کاملا تمیز و خشک کنید.

روش دوم : استفاده از ماده مخصوص پولیش آهن

ابتدا باید ماده پولیش مناسب با اجاق گاز خودتان را پیدا کنید. برای این کار بهتر است تا به سراغ کسانی که در این امر و زمینه تخصص دارند و یا همان اهالی فن مراجعه کنید. آن ها به شما کمک خواهند کرد تا بهترین ماده پولیش را برای اجاق گاز خود پیدا کنید. بعد از پیدا کردن ماده پولیش مناسب، با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز نخی عملیات از بین بردن خط و خراش ها را شروع کنید. پارچه را به ماده پولیش آغشته کرده و با حرکت دورانی روی قسمت هایی که خراش افتاده اند بکشید. بعد از این که تمام قسمت هایی که دارای خراش بودند را با ماده پولیش پوشش دادید، حالا نوبت آن رسیده که به وسیله یک پارچه دیگر اضافه های ماده پولیش را از روی گاز پاک کنید.

بعد از گذشت چند دقیقه می توانید ماده پولیش را از روی گاز به طور کامل تمیز کنید و شاهد صاف شدن سطح گاز خود باشید. برای این که از خراش افتادن روی سطح گاز خود جلوگیری کنید بهتر است تا ظروف پخت و پز را از روی گاز بلند کنید و از کشیدن آنها روی سطح گاز خودداری کنید.از تمیز بودن کف تابه ها و ظروفی که روی گاز قرار می دهید اطمینان حاصل کنید؛ از ظروفی که سطح زیرین آن ها تخت است استفاده کنید. در مواقعی که از گاز استفاده نمی کنید از قرار دادن اجسام دیگر روی آن خودداری کرده تا باعث خط افتادن روی سطح گازتان نشود.

در آخر لازم است بیان کنیم، شما کاربران عزیز  دست به آچار می‌توانید برای برقراری ارتباط با کارشناسان ما، از چت آنلاین سایت و یا از صفحه ثبت درخواست که از طرق مختلف راههای ارتباطی برقرار است، استفاده نمایید.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا تماس بگیرید