جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نگهداری از اجاق گاز

راهنمای استفاده و نگهداری از اجاق گاز صفحه ای

در این مقاله قصد داریم تا نحوه صحیح استفاده از اجاق گاز صفحه‌ای را به شما کاربران عزیز دست به آچار آموزش دهیم. در ادامه به بررسی موردی، موارد ضروری در هنگام استفاده از گازهای صفحه‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

۱.قبل از قرار گرفتن قابلمه بروی اجاق گاز صفحه‌ای آنرا روشن کنید

دلیل این کار این است، زمانی که شما قابلمه را بروی سطح اجاق گاز قرار می‌دهید، به علت فاصله کمی که با شلعه دارد و مانع از رسیدن اکسیژن می‌شود، می‌تواند خطر منفجر شدن و یا دیر روشن را متوجه شما مصرف کننده عزیز کند.

۲.از کشیدن قابلمه بروی گاز صفحه‌ای خود خودداری کنید

در هنگام گذاشتن یا برداشتن قابلمه یا هر ظرف دیگری که مورد استفاده شما است، به این نکته توجه کنید، به منظور جلوگیری از سفید شدن چدنی‌های اجاق گاز صفحه‌ای، از کشیدن قابلمه خودداری کنید و مستقیم قابلمه را از روی گاز بردارید.

۳.نکاتی در مورد تمیز کردن سپری‌ها

برای تمیز کردن سپری‌های اجاق گاز صفحه‌ای به هیچ عنوان از سیم ظرفشویی و اسکاج استفاده نکنید. برای تمیز کردن آن‌ها توصیه می‌شود که از محلولی شامل جوش شیرین، سرکه و آبلیمو استفاده کنید. این محلول به راحتی باعث چربی زدایی شده و باعث پاکی سپری‌ها خواهد شد.

۴.نحوه تمیز کردن شیشه‌ی روی اجاق

برای تمیز کردن شیشه‌ی روی اجاق گاز صفحه‌ای به هیچ عنوان از گاز پاک کن‌های ایرانی و یا به طور کلی هر نوع گاز پاک کن و ماده اسیدی دیگری استفاده نکنید.

بهترین تمیز کننده برای این قسمت از گاز، خمیر دندان و محلول الکل است که باعث تمیزی و براقی شیشه می‌شوند.

نکته مهم در مورد تمیز کردن این نوع از اجاق گازها این است که قبل از اقدام به این کار، از سرد بودن اجاق گاز اطمینان حاصل کنید و زمانی که اجاق گاز صفحه‌ای شما داغ است به هیچ عنوان آن را تمیز نکنید. در صورتی که در هنگام داغ بودن صفحه آنرا تمیز کنید، ممکن است حالت شکستگی در صفحه شیشه‌ای به وجود آید.

۵.تمیز کردن سر شعله‌های اجاق گاز صفحه‌ای

سر شعله‌ها معمولا از دو قسمت تشکیل شده‌اند.قسمت زیرین سر شعله باید با مایع ظرفشویی و از این دست شوینده‌ها تمیز شوند و از قرار دادن آن‌ها در محلول سرکه، آبلیمو و جوشن شیرین خودداری کنید.

اما قسمت بالایی سر شعله را می‌توان در محلول فوق الذکر قرار داد و آن‌ را تمیز کرد.

نکات مهم:

  • اجاق گاز صفحه‌ای دارای ژیگلورهایی هستند که به مرور و در اثر تمیز کردن گاز دچار گرفتگی می‌شوند که موجب کاهش شعله اجاق گاز می‌شوند. برای حل این مشکل می‌توانید نسبت به تمیز کردن ژیگلورها اقدام کنید.
  • برای اجاق گاز‌های صفحه‌ای بسیار مهم است که شیرگاز حتما در دسترس باشد تا یکی از مهمترین استانداردهای مورد نیاز برای نصب آن رعایت شده باشد.

برای دیدن توضیحات تکمیلی شما را به دیدن ویدیو زیر از کارشناس محترم دست به آچار دعوت می‌کنیم. 

, , , ,

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا تماس بگیرید