جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دلایل-روشن-نشدن-شعله-اجاق-گاز-دست-به-آچار

دلایل روشن نشدن شعله اجاق گاز

از زمانی که بشر موفق به کشف آتش شد تا امروز که اجاق گاز یکی از ضروری ترین لوازم در هر آشپزخانه ای محسوب می شود، سالها می گذرد. با توجه به اینکه تعمیر اجاق گاز حتما می بایست توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود، اما برخی از ایرادات بوجود آمده می توان به سادگی برطرف کرد. در این مقاله ما قصد داریم تا دلایل روشن نشدن اجاق گاز را برای شما کاربران عزیز دست به آچار بیان کنیم. لطفا با ما همراه باشید

یکی از مهمترین دلایل روشن نشدن اجاق گاز مشعل‌های خیس یا کثیف هستند

بیشتر مسایل مربوط به شعله به این دلیل است که سوراخ‌های سرشعله بعد از تمیزکاری یا سریز شدن غذا مسدود شده است. اگر اجاق گاز را تازه تمیز کرده باشید، ممکن است رطوبت داخل مشعل وجود داشته باشد. جرقه‌زن به صورت پیوسته جرقه خواهد زد ولی شعله روشن نمی‌شود تا زمانی که خشک شوند.

الکترودهای جرقه‌زن به درستی سرجایشان قرار ندارند

اول، مطمئن شوید که همه شعله‌ها بسته و سرد هستند. میله‌های آهنی و درپوش مشکی شعله را بردارید، تا اینکه بتوانید الکترودهای سرامیکی سفید را ببینید. اگر موقعیت و فاصله‌ی الکترود با شعله درست نباشد، با انگشت خود آن را تنظیم نمایید.

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن اجاق گاز می‌تواند قرارگیری نادرست سرپوش یا سرشعله باشد

مطمئن شوید که سرشعله‌ها در جای صحیح روی اجاق گاز قرار دارند. همچنین مطمئن شوید که سرپوش با سرشعله مطابقت دارد. سرپوش سیاه رنگ اگر درست قرار داده شده باشد، به صورت صاف و متناسب قرار می‌گیرد.

خرابی فندک

اگر تمام کارهایی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم را انجام داده اید و مشکل همچنان پا بر جاست، ممکن است فندک گاز دچار مشکل شده باشد. یک راه ساده برای این که بفهمیم فندک نیاز به تعویض دارد یا خیر، این است که چراغ ها را خاموش کرده دستگیره آن را بچرخانیم. اگر جرقه به جای آبی روشن، نارنجی یا زرد رنگ بود، شما نیاز به تعویض فندک خواهید داشت.

اگر با انجام و رعایت نکات بالا مشکل اجاق گازتان همچنان برطرف نشده است، با ما تماس بگیرید تا یکی از تکنسین‌های مجرب ما با مراجعه حضوری، نسبت به عیب‌یابی و تعمیر و سرویس اجاق گاز شما اقدام نماید. شما می‌توانید از شماره‌های صفحه تماس با ما استفاده کنید یا اینکه از طریق فرم سفارش آنلاین اقدام کنید تا از ۱۰ درصد تخفیف ویژه برخودار گردید.

لازم به توضیح است که کلیه تعمیرات و تعویض قطعات با استفاده از لوازم یدکی اصل و با کیفیت صورت می‌گیرد. ضمنا تمامی خدمات و سرویس‌های ما شامل ۶ ماه ضمانت می‌باشند.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا تماس بگیرید