جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در این مقاله قصد داریم تا نحوه صحیح استفاده و نگهداری از ماشین لباسشویی را خدمت شما کاربران عزیز دست به آچار بیان کنیم. ماشین لباسشویی از جمله وسایل پر کاربرد آشپزخانه به شمار می‌آید که برای کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن نیاز به کسب یک سری اطلاعات است.

مشکلات عمده‌ای که برای ماشین لباسشویی ممکن است اتفاق بیوفتد

در این بخش سعی کردیم عمده مشکلاتی که شما کاربران عزیز دست به آچار، در رابطه با استفاده کردن از ماشین لباسشویی ممکن است تجربه کنید را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

۱.خشک و پوسیده شدن لاستیک در ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین مشکلات که ممکن است برای ماشین لباسشویی اتفاق بیوفتد خشک یا پوشیده شدن لاستیک دور در آن است. به منظور جلوگیری از این مشکل که با هزینه‌های زیادی هم همراه است، باید بعد از هر بار استفاده در ماشین لباسشویی به مدت ۳ تا ۴ ساعت باز باشد.

همچنین به منظور تثبیت خشک شدن لاستیک با یک دستمال معمولی بروی لاستیک بکشید تا کاملا به خشک شدن آن کمک کند. با این کار نم و خیسی که عامل مهمی در خرابی لاستیک در است را از بین خواهیم برد.

۲.خرابی جا پودری ماشین لباسشویی

مشکلی بعدی که اکثرا در استفاده از ماشین لباسشویی اتفاق می‌افتد، خرابی جا پودری ماشین است. توصیه کارشناسان دست به آچار به شما کاربران عزیز عدم استفاده از پودر است. چرا که خود پودر به تنهایی می‌تواند عاملی مخرب برای این بخش از ماشین لباسشویی باشد. با بالا رفتن حرارت آب در حین شستشو شاهد رسوب پودرها و درنتیجه خرابی ماشین خواهیم که هزینه‌های سرویس را برای شما به دنبال خواهد داشت.

استفاده بیش از حد نیاز از پودر

مشکل دیگری که باعث خرابی جاپودری خواهد شد استفاده بیش از حد، از پودر است. که گاها مشاهده می‎شود حتی بیش از گنجایش جاپودری، درون آن پودر ریخته می‌شود که همان طور که بیان شد باعث رسوب پودر و در نهایت خرابی ماشین می‌شود.

توصیه می‌شود به طور کلی برای جلوگیری از این مشکل به جای استفاده از پودر از مایع استفاده شود. استفاده از مایع، علاوه بر اینکه کمترین ضرر را برای ماشین لباسشویی دارد، به صرفه است و شستشویی بهتری را تجربه خواهید کرد.

۳.خرابی یا سوختن پمپ تخلیه

با توجه به این که در هنگام شستشو لباس‌ها ممکن است جرم‌هایی ناشی از پرز،پش، مو و … درون پمپ تخلیه ماشین لباسشویی قرار بگیرند، نیاز است هر چند وقت یک بار این پمپ به صورت دستی تخلیه شود. معمولا توصیه می‌شود هر  ماه یک بار نسبت به تخلیه پمپ به صورت دستی اقدام کنید. در صورتی که نسبتا به دفعات اقدام به شستشوی لباس‌ها می‌کنید، بهتر است این کار هر ۳ یا ۴ ماه یک بار انجام شود.

با همین کار ساده به راحتی می‌توانید هزینه‌های سرویس، تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی خود را کاهش دهید. خصوصا با توجه به این که هزینه‌های تعوض و تعمیر پمپ تخلیه هزینه‌‌ی قابل توجهی است.

۴.خرابی بلبرینگ 

این خرابی می‌توان به عنوان مهمترین و پر هزینه‌ترین خرابی این وسیله در نظر گرفت که برای رفع آن علاوه بر هزینه نیاز به زمان نسبتا زیادی نیز است. برای توضیح دلیل این مشکل باید به یک باور اشتباه که بین همه مصرف کننده‌های عزیز جا افتاده است بپردازیم.

کارشناسان دست به آچار به تکرار با این مقوله مواجه شده‌اند که مصرف کننده عزیز به واسطه ۷ کیلویی بودن دستگاه، ۷ کیلو لباس را برای شستشو درون ماشین قرار داده‌اند. در صورتی که برای یک دستگاه ۷ کیلویی، تنها باید ۱.۷ کیلوگرم لباس خشک درون ماشین قرار داد. در واقع با آبی که به مخزن اضافه می‌شود و دوری که مخزن به منظور تمیزی لباس‌ها می‌خورد به همان وزن ۷ کیلو می‌رسد.

این وزن بیش از اندازه به بلبرینگ ماشین فشار مضاعفی وارد می‌آورد که موجب خرابی آن می‌شود و تنها دلیل خرابی آن را نیز می‌توان همین مورد دانست. از طرفی بهتر است که لباس‌ها را به صورت تا کرده درون ماشین قرار دهیم، تا شسشتویی بهتر در کنار عدم ترکیب شدن رنگ آن‌ها را تجربه کنیم.

به طور کلی توصیه می‌شود برای شستشوی لباس‌ها تنها یک سوم از ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید. برای دیدن توضیحات تکمیلی شما را به دیدن ویدیو زیر از کارشناس محترم دست به آچار دعوت می‌کنیم. 

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا تماس بگیرید